Çıkma Raf Modelleri


Depolarda, ürünlerin istiflenmesi amacı ile raf sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü bu şekilde ürünler daha kolay ulaşılabilir bir hal almaktadırlar. Hafif ve ağır yüklü olan ürünler için farklı sistemler tercih edilmektedir.

Büyük mağaza zincirlerinde ve endüstriyel alanlarda ikinci el çelik raf modelleri bulunmaktadır. Çeşitli seçenekler olduğu için istiflenecek olan ürünlere uygun olan sistemler kurulmalıdır. Depolar için tercih edilecek olan sistemlerin çelik gibi dayanıklı sistemler olmaları gereklidir.

İkinci El Raf Sistemlerinin Özellikleri

Ağır yüklü olan ürünler ve hafif yüklü olan ürünler için çok farklı sistemler kullanılmaktadır. Aynı zamanda deponun genişliği gibi faktörlere bağlı olarak tercih edilecek olan sistemler değişiklikler göstermektedirler. İkinci el raf alan yerler aracılığı ile firmalar kullanmadıkları rafları satabilmektedirler.

Bazı sistemlerde depoya bile gerek duyulmadığından pek çok kişi tercih etmektedir. Deponun yüksekliğinden ya da eninden yararlanmak amacı ile bu tarz sistemler üretilmektedir. Aynı zamanda üretildikleri malzemeler arasında da farklılıklar bulunmaktadır.

Neden İkinci El Raf Sistemi Tercih Edilmelidir?

Depo rafları uzun ömürlü olan sistemlerdir. Firmalar, depolarını büyütmeye karar verdikleri zaman eski ürünleri değiştirmek isteyebilirler. Dayanıklı olan ikinci el depo rafı modelleri çok daha ekonomik olmaktadır. Üstelik de bazı sistemlerde ayarlanabilir aralıklar olduğu için ürüne uygun ve depoya uygun bir hale gelmeleri zor olmayacaktır.

Depolarda yer almakta olan ürünlerin herhangi bir zarar yaşanmadan uzun süre kullanılabilmeleri açısından raf sistemleri büyük bir önem taşımaktadır. Kullanılan alanların büyüklüğüne göre değişen çeşitlilikte manuel bir şekilde kullanılabilen ya da otomatik olan sistemler bulunmaktadır. Firmalar, kendi depoları için en uygun olabilecek sistemleri inceleyerek tercihler yapmaktadırlar. İkinci el olan sistemler çok daha uygun fiyatlı olduğu için ve dayanıklı oldukları için daha fazla tercih edilmektedirler.Depolarda, ürünlerin istiflenmesi amacı ile raf sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü bu şekilde ürünler daha kolay ulaşılabilir bir hal almaktadırlar. Hafif ve ağır yüklü olan ürünler için farklı sistemler tercih edilmektedir. Büyük mağaza zincirlerinde ve endüstriyel alanlarda ikinci el çelik r

Depolarda, ürünlerin istiflenmesi amacı ile raf sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü bu şekilde ürünler daha kolay ulaşılabilir bir hal almaktadırlar. Hafif ve ağır yüklü olan ürünler için farklı sistemler tercih edilmektedir. Büyük mağaza zincirlerinde ve endüstriyel alanlarda ikinci el çelik r